Odpovede na Vaše otázky

18.2.2018 (DK) Dobrý deň,nepochopím prečo tak „veľká“ firma ako je Eurolap.fr neuvedie na svojej www stránke obchodné zastúpenie pre SR a ČR ! Je to nejaký problém ? Vo svete biznisu je to bežné . S pozdravom DK
Moja odpoveď: Dobrý deň prajem, uveďte mi prosím mailom jedno genetické centrum ktoré uvádza na svojich webstránkach konkrétnych partnerov.
Určite by ma potešilo, ak by som tam bol uvedený, ale nie sú tam uvedené ani významné farmy ktoré produkujú stovky tisíc králikov ročne. Ja som oproti nim len zrnko piesku. Som však hrdý že môžem byť partnerom takej významnej spoločnosti ako je Eurolap , patrím medzi naozaj málo chovateľov ktorý vlastním prarodičovskú líniu na tvorbu samcov HylaMax. 
Vlastním 2 certifikáty ktoré, mám vyvesené v králikárni. Každý návštevník chovu ich vidí.  Mám ich založené aj medzi ostatnými dokladmi ktoré každému kupujúcemu predložím pred podpisom zmluvy , ako napr. došlé faktúry za nákup genetiky, veterinárne osvedčenia o vakcináciách nakúpených králikov.    

Niekde na internete dajaký nešťastný človek napísal že mám falošnú webstránku. Čo si myslíte nereagoval by Eurolap ak by to tak bolo ? Pozývam Vás na návštevu chovu.  

7.2.2018 (TK) Mňa veľmi zaujíma a určite aj iných prečo p Kočár kupoval z Francie francuzske Hyly?
Moja odpoveď: Vyčkajte do 20.2.2018 ak nedostanem odpoveď z Ratibořic odpoviem podľa mojich dostupných informácií. Alebo ak chcete odpoveď vedieť skôr tak sa kontaktujte s ich hovorcom nájdete ho na ifaune. 

——————————————————————————————————————–

Otázka z Ifauny : 10.2.2018 Kulcsare Ty pokladaš tak stupidní otazky na Hyla.com. Proč nakupoval kraliky atd. Proč se ptaš když to víš. Když tě žadal Pan Kočar že ho maš nechat v nemocnici, že mu je špatně že pro něj kluci přijedou co si udělal. I sam Furnier mu řekl že pokud mu je špatně tak at nechodí. Tlačil si ho na schuzku za každou cenu jen aby si dostal zastoupení. Kvuli komu si ho dostal ? touž tady neřekneš co, už tě mam plne zuby.Hnus nejvyššího kalibru.
(zdroj otázky : https://www.ifauna.cz/kralici/diskuse/detail/3432424/pravda-o-ochrannych-znamkach#a3439220)
Moja odpoveď: Spravím výnimku a odpoviem na túto otázku. Ráno keď sme mali navštíviť Eurolap, som našiel Jirku Kočára na izbe vo veľmi biednom stave. Sťažoval sa že nespal celú noc a zvracal bolo mu ťažko od žalúdka konzumovali sme aj miestu špecialitu ktorá bola zrejme na jeho tráviaci systém priťažká.  Vyjadril sa že nechce aby sme sa nedostali kvôli nemu na stretnutie nech ho necháme niekde v nemocnici. Dohodli sme sa že mu pripravím pohár vody so sódabikarbónou, a keĎ do pól hodiny sa mu nezlepší stav požiadame vedúceho hotela nech zaistí lekársku pomoc.  Voda so sódabikarbónou zabrala a do 15 minút ho dala do poriadku, čomu sa do dnešného dňa veľmi teším. Zrejme zadávateľ tejto otázky by neváhal a nechal by priateľa v cudzine bez znalosti jazyka, ja to spraviť neviem.  Boli sme so synom rozhodnutý , že ak by sa mu stav nezlepšil ostaneme o deň dlhšie. Považoval som za nezodpovedné ho nechať v cudzej krajine bez znalosti jazyka. Dobre som sa rozhodol lebo bol v pohode celý deň počas návštevy a následne aj počas spiatočnej 1750 kilometrovej ceste.  Je mi to proti srsti ale musím pripojiť  jeho dopis ktorý mi napísal hneď po návrate z tejto cesty. 
Kocar.Jiri@seznam.cz      6.4.2015
komu:mne

  Byl to pro mě nezapomenutelný výlet,takový jsem za svých 60let neptožil a ta Tvoje pomoc,když užjsem to vzdal a byl rozhodnut zůstat tam v nemocnici mi přišla jako něco,co jsem nikdy nepocítil.Tu Tvoji blízkost pocit,který nedovedu popsat.To je to,co máte s Tiborkem v sobě možná to ani nevnímáte,ale jsem si jist,že proto jsi tak úspěšný,protože konáš podle zákona,který platí pocelé věky,pomáháš bližnímu,nemluvíš,ale konáš.Jsi pro me vzorem,chci se od Tebe učit.Někdy Ti o tom řeknu více,píše se mi obtížně,trvá mi to víc než hodinu co jsem stačil napsat a tak budu stručný.Včera jsem pracoval až do21h.Jeden pás na hnůj se mi ztrhal a tak jsme to s Petrem zpravovali.Byli si dopoledne prohlédnout s Hankou králíky,od zítřka mi začne chodit pomáhat,co nebudu moci sám udělat.POSLALI JSME ITALOCVI další fotku s AGPD kterou naposledy dovezl,takže jsem mu to zzase odpočítal ze známek-nemusím alespoň platit.Záznamy Ti pošlu,ale jen za loňský rok,predtím jsem byl 2roky nemocný.Chtěli bycom k vám co nejdříve přijet,Jirka i Petr nejlépe by jim to vyhovalo v sobotu 11 po obede,dovezli bychom co potřebuješ,vzal vych i vagínu na balonky a naučili bychom vás inseninovat,hlavně Tvoje paní by to potřebovala vidět,ženy jsou v tom lepší.
Pošli mi prosím číslo a název too italskéhoi králíka,ať nu to mohu přeposlat.reklamaci.
Bylo mi s Vámi nádherně,mám vás v srdci a přeji vám všem aŤ se vám splní,co si přejete,jste moc hodní lidé,s jakými jsem se ve svém životě nesetkal.Vše probereme na místě,budu si psát poznámky už teď.
Pozdravuj celou rodinu,Tiborek je sktomný a obětavý,ve své paní máš pevné zázemí.važ si toho.Já to nemám a je to moc důležitá věc.Užívejte si života,čas na nikoho nečeká a nedá se koupit.
Hezké velikonoce vám všem přeje jirka.

P.s.VBčera se nám k večeru vrátila vlaštovička,spravovali jssme pás a najednou zašvitořila v hnízdečku.Bylo to krásnézase ji uvidět.

Koniec mailu

 

——————————————————————————————————————–Otázka 9.2.2018: (JJ) prečo máte na facebookovej stránke fotky s pánom Kočárom a jeho logo? Dočkáme sa prekladu súdneho rozhodnutia ?
moja odpoveď: V roku 2014 som predával králiky z produkcie pána Kočára tie fotky sa zverejnili v tom období. Každého králika som predal zo stratou potom som predával jeho cena + 6 eur za dovoz niekedy sa mi vrátili náklady na cestu niekedy nie. Podstata bola aby som mu pomohol s predajom králikov. Neľutujem že som pomáhal, mrzí ma však , že som predával falošné králiky.  Ak ste si tú stránku poriadne prešli videli ste že reklamu v tom čase som nerobil pre seba ale pre neho. Hanbím sa že som predával králiky z Ratiboříc, nemal som vedomosti o tom že nemajú pravý pôvod.  To obdobie patrí tiež do mojej chovateľskej minulosti. Dnes som vymazal tie fotky zverejním ich na tejto stránke aj s ostatnými ktoré sme nafotili počas cesty  do Francúzska a počas rokovania vo firme Eurolap.  Každý návštevník od apríla 2015 vie že predávam výlučne Eurolap Hyla genetics. 
————————————————————————————————————————–


Otázka 7.2.2018:(TK) mohli by byt dokumenty v zrozumitelnom jazyku?
moja odpoveď: Pracujem na tom aby to bolo preložené .
—————————————————————————————————————

Otázka 4.2.2018 (JP) Dobrý deň. Dlho ste propagoval francúzsku hylu na ifaune zaraz ste sa odmlčal prečo ? Prečo ste sa rozhodol práve teraz o poskytnutie informácií na tejto stránke?
moja odpoveď: V roku 2015 keď sa rozhodovalo o tom že sa dovezie francúzska genetika sme si rozdelili úlohy, mojou úlohou bolo zverejňovať výsledky a propagovať genetiku hlavne ,  Ifaunu som považoval za jednu z príležitostí prezentovať výsledky. Odmlčal som sa z dôvodu zverejnenia privátnej správy užívateľa s nickom „skodovak“ kde som ho žiadal aby zotrval ako zákazník u p. Kočára.
Sú hranice, ktoré keď sa prekročia človek musí reagovať.  Ako ste si prečítal v inzeráte bol som označený za podvodníka a to je už za  čiarou o poriadny krok !

 

Ak sa chcete niečo spýtať ohľadom tejto témy môžete Vašu otázku položiť TU

 

Pridaj komentár