Moje otázky podávateľom inzerátu doplnené o moje odpovede

Nakoľko som odpovede nedostal dnes 21.2.2018 som napísal moje názory, ktoré som si vytvoril z dostupných informácií .  

 1. Čo bolo dôvodom že ste sa rozhodli pre zakúpenie francúzskej genetiky králikov Eurolap Hyla genetics.
  vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) Zdravotný stav v chove bol taký žalostný, že farma pána Kočára nestíhala dodať dostatok chovných králikov  ani pre vlastného syna. Reklamácií bolo stále viac. 13.1.2015 som obdržal mail  s myšlienkou skúsiť dohodnúť králiky z Eurolapu.
  ————————
 2. Môžete prosím stručne popísať ako sa nakupuje králik „tesne pod genetickým kódom“ ? 
  (vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) Je to výmysel môj názor je že bol pán Kočár podvedený aj v tomto smere.
  ————————
 3. Viete niečo napísať o genetickom centre Eurotrafic ? Kde sídli ako dlho šlachtí králiky a prečo zanikla firma ? 
  (vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) Je to ďalší výmysel neexistovala taká genetická spoločnosť. Eurotrafic bola prepravná spoločnosť ktorá rozvážala chovné králiky z firmy Eurolap. Dnes už firma zanikla (viď súdne rozhodnutia ktoré budú zverejnené po preklade)
  ————————
 4. Kde absolvoval pán Jiří Kočár st. 6 mesačný školiaci kurz v taliansku ? Ak sa začal venovať tvorbe genetiky v roku 2002 ako to uvádza vo filme , prečo bolo to školenie až v roku 2004 ?
  http://kralici-hyla.cz/cz/fotogalerie/certifikaty-a-osvedceni.html#&gid=1&pid=1 
  (vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) Nikde ho neabsolvoval. Keď bol pán Kočár v taliansku na výstave chcel  sa pozrieť na „genetické centrum Eurotrafic“ ktoré mu dodáva králiky „tesne pod genetickým kódom“, táto požiadavka bola zo strany talianskeho partnera zamietnutá. Pán Kočár mi pri rozhovore povedal, že žiadny  kurz nikde v Taliansku ani inde neabsolvoval. 
  ————————
 5. Aké 2 podmienky dala firma Eurolap aby ste dostali prarodičovskú líniu na tvorbu samcov ?
  (vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) Eurolap dala 2 podmienky prvou bolo ukončenie falšovania a predaja králikov pod menom Hyla. A druhou podmienkou bolo že budem chovať prarodičov a budem zodpovedať za dodržiavanie prvej podmienky. Obaja sme súhlasili.
  (moja poznámka: v tom čase (1-3.4.2015) som nevedel že pán Kočár dostal písomnú výzvu na ukončenie zneužívania loga a ukončenie falšovania a predaja králikov pod menom Hyla. Ak by som túto informáciu mal nevydal by som sa na 3700 kilometrovú cestu s rizikom že nás pošlú tam odkiaľ sme prišli. Mali sme šťastie pán Fournier je veľmi seriózny človek, vďaka ktorému sú dostupné originálne králiky Eurolap Hyla genetics )  
  ————————
 6. Na vašej stránke v časti „výsledky chovu Francouzské hyly“  medzi ostatnými píšete citujem “ Francouzská Hyla je vysoce výkonný hybrid, který potřebuje velmi náročné podmínky na ustájení – klimatizované prostory, nejlépe novou halu, kde ještě nebyla zvířata, přísnou zoo hygienu, doplňkovou stravu, vitamíny, podpůrné výživové látky, podložky v klecích, medikace krmiva. Pokud jsou tyto požadavky splněny, podá garantovaný výkon, jak udává firma EUROLAP. Ve většině českých chovů však nelze těchto výsledků z důvodů úrovně ustájení dosáhnout. „ koniec citácie
  otázka: Skúšal ste medikované krmivo pre králiky Hyla genetics ? z čoho ste prišli ná záver . že potrebujú králiky medikované krmivo ? 
  (vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) Pán Kočár neskúšal medikované krmivo, vychádzal z informácií ktoré som mu priebežne posielal o mojom chove. Ja som nepoužíval a ani do dnes nepoužívam medikované krmivá. Používal som v tom čase ako aj do dnes používam vitamíny na podporu imunity králikov.
  Zarazilo ma vyjadrenie že vo väčšine českých chovov sa nedajú vytvoriť podmienky aké králik Hyla potrebuje. Opak je pravdou originálny králik Hyla 
  vydrží aj vo veľmi drsných podmienkach a úspešne produkuje jatočné králiky bez potreby klimatizovaných hál. Zlá zoohygiena neprispeje k prosperite králikov.    
  ————————
 7.  Aké zootechnické opatrenia ste vykonali pred prvým dovozom králikov z Francúzska ?
  (vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) Bohu žiaľ skoro žiadne, moja ponuka bola zorganizovať brigádu rozdeliť chov na 2 časti kde by sa nestretli nové králiky so starými a chorými.  Zdravé králiky  z Eurolapu prišli do chorobami zaťaženého prostredia, ja to nazývam škôlkový efekt, keď zdravé deti prídu do škôlky plnej chorých detí väčšina z nich ochorie. Musím tu poznamenať 2 skutočnosti  1. ,že sme v apríli 2015, keď sme prvý krát išli pre králiky nevedeli že leto 2015 bude patriť medzi najhorúcejšie za posledných 10 rokov. 2. Aj u mňa padli desiatky králikov samice kojili za veľmi zlých podmienok keď sa rozširovala králikáreň. Bol som veľmi smutný keď pri poslednom dovoze králikov 11.11.2015 neboli vôbec pripravené klietky. S pánom Kočárom sme boli na seminári v Prahe, jeho syn Peter mal pripraviť klietky. Nestalo sa tak. Dovezené králiky sa naložili do nevyčistených klietok. 
  ————————
 8. Prečo ste investovali pri prvom neúspechu do druhej etapy nákupu ak Vám králiky hynuli ?
  (vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) Keď sme sa bavili na túto tému pán Jirko Kočár st. sa vyjadril že ak len jeden králik prežije bude odolný už to za to stálo. Nepochopil som a ani do dnes nechápem. Každý veterinár by navrhol oddeliť choré od zdravých.
  ————————
 9. Prečo ste investovali pri druhom neúspechu do tretej etapy nákupu ak Vám králiky hynuli ?
  (vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) Pri prvom neúspechu som ponúkol králiky z môjho chovu na test. Ponúkol som aj rodičovské línie s opakovanou myšlienkou oddeliť ich aby sa nestretli choré králiky so zdravými.  
  ————————
 10. Máte certifikát firmy Eurolap vašej webstránke, ktorá vás oprávňovala k tvorbe a následnému predaju rodičovskej línie králikov Eurolap Hyla genetics. Vedel ste o tom že obdobný certifikát mám aj ja ? 
  (vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) Vedel 
  ————————
 11. Akým spôsobom ste mali zabezpečenú výmenu vzduchu na vašej farme v Ratibořiciach , v období keď ste vykonával „testáciu“ králikov Eurolap Hyla genetics ? 
  (vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) prievan ktorý občas vzniká na farme v Ratibořiaciach je neznesiteľný aj pre človeka nie pre králika.
  ————————
 12. Kto je vlastníkom webstránky www.kralici-hyla.cz ? NA hlavnej stránke je uvedený copyright nasledovne:  Copyright © 2017 DECA s.r.o.
  (vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) Deklarujete niečo iné aká je skutočnosť. Nemyslíte že tým klamete ľudí?  Deca sro je vlastníkom ochrannej známky za ktorou ale nieje  žiadna genetika,  má sídlo u Vás, to je celá spojitosť. Jediným majiteľom podľa aktuálneho výpisu z verejného registra je  osoba pána DeCarliho.  
  ————————
 13. Na vašej webstránke je uvedené ako výhradné zastúpenie genetiky Hyla pre českú republiku  firma EUROTRAFIC S.R.L.320 34 PEDAVENA (BL) ITALIA – Via Trento, 89, táto firma už dávno zanikla. Moja otázka je
  – máte zmluvu s touto firmu ? ak áno prečo nieje zverejnená na vašej webstránke
  (vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) žiadna písomná zmluva nebola uzatvorená medzi Eurotrafic a firmou pána Kočára.
  ————————
 14. Uvádzate na webstránke medzi certifikátmi kópiu lekárskeho potvrdenia s dátumom 16.7.2002,  na doklade sú uvedené prarodičovské králiky , na videu tvrdíte že praprarodičia vyrastajú vo vašich podmienkach. Máte aj iný doklad ako doklad ako 16 ročnú kópiu z roku 2002 ?
  (vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) Zrejme nebude nakoľko firma Eurotrafic má súdny zákaz predaja králikov. Bolo by načase ľuďom napísať pravdu. Môj názor je že ste boli podvedený čo viete minimálne od roku 2015 !
  ————————
 15. Je pravdou že táto zaniknutá firma Eurotrafic ktorého do dnešného dňa uvádzate na vašej stránke dostala v roku 2008 súdny zákaz na prepravu králikov a dostala zákaz aj na predaj králikov ? Je pravdou že aj konateľ a jediný vlastník tejto firmy dostal ten istý súdny zákaz aj na svoju osobu ?
  vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) minimálne jeden z právoplatných  súdnych rozhodnutí vlastníte preposielal som vám to obom a aj dal vytlačené. Budú čoskoro zverejnené na tejto webstránke. Obdržal som aj odvolací rozsudok ktorý potvrdil rozsudok pôvodný.
  ————————
 16. V roku 2011 ste obdržali výzvu od firmy Eurolap aby ste ukončili používanie ich loga ktoré je chránené do dnešného dňa platnou ochrannou známkou ktorú nájdete zverejnenú na tejto webstránke. Otázka : Nemáte morálne zábrany používať logo chránené ochrannou známkou ?
  (vaša odpoveď:) odpoveď neprišla
  (moja odpoveď:) Je možné že vám niekto preložil obsah výzvy na ukončenie falšovania ako pozvánku na obchodné rokovanie s možnosťou spolupráce? Dnes som prešiel maily a našiel som mail zo dňa 13.2.2015 z ktorého usudzujem že niekto klamlivo preložil výzvu , kto to bol ?
  Nebudem zverejňovať túto korešpondenciu ale ju rád prepošlem ak ju už nemáš.

————————

dňa: 21.2.2018

Mali ste dostatok času na odpovede nedošli tak som ich zodpovedal ja. Ak s nimi nesúhlasíte a chcete sa vyjadriť stále moja ponuka platí že zverejním v plnom znení odpovede  ku každej otázke aby informovanosť bola vyvážená a obojstranná. 

Pridaj komentár