História2 cesta k virtuálnej genetike Hyla

Vážený čitatelia  dnes 25.2.2018 pridávam ďalšie získané dokumenty. Chcem sa Vám poďakovať za prejavený záujem a návštevnosť ako aj za materiály ktoré mi posielate.
Dnes je už jasné že je Vás stále viac, ktorý sa zaujímate o objasnenie pôvodu „virtuálnej genetiky Hyla“ predávanej v Česku ako aj na Slovensku.

Z obrázku je zrejmé že Eurotrafic bol nástupcom firmy Pedemontana srl. Pokiaľ sa v tomto období stretneme s králikmi Hyla jedná sa stále o genetiku hybridných králikov Hyla z Eurolapu. 
Firma Pedemontana nevlastnila genetiku Hyla. Koho zaujíma história tejto zaniknutej firmy nájde údaje na webe. 
Nakoľko na nasledovnom letáku je napísaná pravda a to že  Hyla je len jedna, podľa mňa  Francúzska Hyla z produkcie firmy Eurolap,  dovolím si používať tento slogan k tejto webstránke. 

 

Ďalší leták je z obdobia ČSFR , určite si pozornejší čitateľ všimne adresu firmy Pedemontana srl, ktorá je identická s adresou firmy Eurotrafic .

Za tento leták chcem veľmi pekne poďakovať . Tá istá firma Pedemontana srl. . 

Ďakujem aj za túto raritu publikácia bola vydaná v septembri 1988, je tu titulná stránka a v časopise reklama na predajcu technológie k chovu králikov. 
Ale ako sa hovorí ak je dostupná technológia a je vhodný partner vznikne aj virtuálna genetika.  Od predaja klietok už len skok a vznikne aj záhadné genetické centrum ktoré je lepšie utajované ako vojenská oblasť v USA s názvom oblasť 51 v Nevade.  

Že ste nikde nenašli zmienku o „talianskej (virtuálnej) Hyle sa nedivte.

Možno že sa dozvieme viac informácií z Ratiboříc,  nakoľko okrem línie 2615 ktorú testujú na viacerých farmách v počte 600 kusov čoskoro si budeme môcť kúpiť aj novú Massylu. Ak by ste niekto mali záujem je tu link http://kralici-hyla.cz/cz/novinky/massyla.html

Nakoľko tieto králiky pod „genetickým kódom“ zvládli cestu z talianska dozvieme sa možno aj dodávateľa šľachtiteľa, ktorý bol taký dobrý  a napriek tomu že je to len fáma že králik s tmavým okom vyniká väčšou odolnosťou, predsa len na želanie chovateľov na Sicílií vyšľachtil tohoto králika.  Vyšľachtil pre Sicílčanov ale !!!! ako prvým v Európe dodali králika do Ratibořic, veď kam inde ho mali dodať keď bol vyšľachtený pre Sicílčanov ako do Čiech. Postupne sa však bude objavovať aj v Taliansku ktorého autonómnou oblasťou je aj Sicília. Dostane sa aj do Grécka do Španielska a ostatných krajín EU. 
Vážený chovatelia ! Určite sa zhodneme na tom , že takáto novinka sa musí poriadne sledovať a nevynechať jedinečnú šancu mať túto raritu medzi prvými v Európe . Ak budete mať niekto výsledky budem rád keď mi dáte vedieť a pošlete fotky. pre istotu link na novú Massylu

chcete zadať otázku k téme ? nech sa páči kliknite sem         

 

118

Title

Pridaj komentár