História

Informácie a dátumy sú čerpané z videa ktorého link nájdete v menu. 
Možno by som mal začať rokom 1993 ? V tomto roku vznikla farma v Ratibořiciach. Farma produkovala jatočné králiky Hyla. (video 1:56) Chovné kusy nakupovala od „italské firmy Eurotrafic“.  Firma Eurotrafic  sprostredkovala chovné králiky a hlavne ich ako prepravná firma prepravovala z firmy Eurolap k chovateľom v tomto prípade do ČR do Ratibořic. 
Nasledovné dokumenty tento fakt potvrdzujú.
 Prvá fotka je  pre väčšinu z Vás neznáma veď sa písal rok 1993 , ale ostatné určite spoznáte.

Na obale formátu A3 je vyobrazené logo firmy Eurolap ako producenta genetiky Hyla.  Z textu videa ako aj  tejto fotky ďalších môžeme konštatovať že v Ratibořiciach tvorili jatočné králiky ozajstnej genetiky Hyly z produkcie Eurolapu. 

Zhrnutie: pôvodne farma produkovala jatočné králiky až po zlom !( Video 2:03)

Ke zlomu oriantace produkce došlo v roce 2002 když sme dostali nabídku od Italské genetické společnosti Eurotrafic provozovat chovnou stanici brojlerového králíka Hyla  (video 2:15)
Musím sa pozastaviť na chvíľu a upozorniť na drobnosť, že firma Eurotrafic ktorá bola prepravnou spoločnosťou a zároveň aj dealerom firmy Eurolap sa zrazu mení na „genetické centrum Eurotrafic“.  
Firma ktorá včera ešte prepravovala králiky firmy Eurolap a rozvážala ich po Európe na farmy sa od dnes stáva  genetickým  centrom .
Teoreticky je to možné ale bez stopy na internete ? Ak by sa písal rok 1922 prosím , ale sa písal rok 2002 ! 

Od tejto chvíle je treba zabudnúť na letáky uvedené na začiatku článku.
Ako môžete vidieť na fotke vytiahnutého z videa logo firmy zmizlo logo firmy Eurolap a nahradilo ho logo KKK. Ešte som nenašiel na tento deň ten správny názov ale určite budete mať pár nápadov ako tento deň v histórii českého králikárstva nazvať. Ak vás niečo zmyselné ale nie urážliví napadne napíšte mi to.

Je tu ďalší z letákov ktorý ako píše mení tón na králičích farmách. , zaručuje že bude dodaný s certifikátom zaručujúcim absolútnu imunitu voči menovaným chorobám.  Nedá sa nevšimnúť , že logo s kralikom držiacim mešec ktorý bol opatrený už na prvom zverejnenom obale českou vlajkou sa ukáže aj s Talianskou vlajkou. Hlása že je Hyla odjakživa najlepšia. Dve malé poznámky pribudlo ušné číslo na bielom králikovi vytetované fotošhopom  a prepáčte ak sa mýlim mal som pred 30 rokmi kalifornské králiky a neviem si pomôcť na pravej fotke ho stále vidím. Položil som si otázku asi je to ten samec „tesne pod genetickým kódom“  

Nasledovná fotka je zlomová tá musí zapôsobiť na chovateľov !
Dozvieme sa z nej veľmi zaujímave „skutočnosti“ napr.
Hyla je len jedna. Prosím Vás tú čo ste do roku 2002 chovali na jatočné účeli a pochádzala a Eurolapu nebola Hyla ? Alebo nedaj bože tá ktorú teraz ponúkate nieje tá pravá ? Som sa zamotal nevadí, veď ako píše leták Hyla je prvá v Taliansku v Európe vo svete a okrem sveta aj v Českej republike. Sakra dáva to logiku veď Česká republika nebola v tom čase členom EU ale nepatrila ani do krajín sveta ? Zrejme nie tá Hyla ktorá je od tejto chvíle je len jedna ! a basta. Ľudia to zožerú zabudnú na Eurolap, a môžu sa tešiť že od tejto chvíle budú môcť chovať králiky s najmenšou spotrebou krmiva, s najlepšou plodnosťou, čo nieje na zahodenie budú mať najlepšie zárobky!
Dozvieme sa že z letáku že v tom čase bolo  v selekcií 8000 Grand Parents (prarodičov) .  ktorých rodičia podľa informácií na webstránkach vyrastajú v Čechách. Nedá mi nezamyslieť sa ak v tom čase bolo 8000 prarodičov v selekcií koľko mohlo byť rodičov ?  Dnes sa dočítame že ma farma kapacitu 5000 králikov.  Položil som si otázku zmenšila sa ? Myslím si že nie. 

   

Musím sem napísať jednu veľmi dôležitú poznámku.  Správa z portálu ifauny.cz , kde sa uvádzalo že pán DeCarli Gianni bol spolumajiteľom firmy Eurolap, je klamlivá. .

Včera som zabudol napísať , dávam priestor na tejto webovej stránke aby sa mohli  vyjadriť všetci ktorý sú spomenutý. Som ochotný zverejniť všetky podklady majiteľov Farmy v Ratibořiciach ako aj majiteľa spoločnosti Deca s.r.o. ktoré má sídlo v Ratibořiciach ale jeho majiteľ je pán Gianni De Carli.

 

pokračovanie 25.2.2018 TU

131

Historia

Pridaj komentár